website that writes essays for you
A Heves megyei Boldog község határában, Hatvantól mintegy 10 kilométerre, a Zagyva folyó és a hatvani kavicsbányatavak között, szántóföldekkel körülvett,
1 hektáros, fákkal szegélyezett, hangulatos horgásztó található.
A 70-es években a környéken megindult sóderkitermelés során próbakotrást végeztek az akkori mezőgazdasági szövetkezet területén. A bányászatot nem folytatták, a kialakított 2-7 méter mélységű gödröt víz töltötte meg. A gyakorlatilag gazdátlan tó lassan benépesült halakkal. Főleg keszegfélék találtak megfelelő élőhelyet hínárfoltjai között, de csukaállománya is jelentősre szaporodott. A néhány zsinórszaggató ponty fogásának reményében egyre többen töltötték a vízparton éjszakáikat is.
1984-ben 40 boldogi horgász a helyi önkéntes tűzoltók szertárában Boldogi Ifjúsági Horgász Egyesület néven egyesületet alakított a bányató hasznosítására.
A közösség a következő évben csatlakozott a Magyar Országos Horgász Szövetséghez. Az egyesület évente 6-9 mázsa pontyot telepített. 1993-ban a boldogi Holding Mezőgazdasági Szövetkezet megvételre kínálta a földterületet, amelyen a tó is található. 71 tag saját pénzén, illetve a MOHOSZ támogatásával vásárolta meg. A nagykorúságba lépő egyesület nevéből időközben kikopott az “Ifjúsági” jelző.
A pontyon kívül amúr, kisebb mennyiségben süllő, fekete sügér telepítésére is sor került. A fogást dévérkeszegek, bodorkák, compók teszik változatossá. Tavunkban megtalálható a ritka, védett aranykárász is. A 80-90 fős tagság magva a téli fagyok beálltakor kaszát, villát ragad, és a régi sás levágásával gondoskodik arról, hogy tavasszal a zsendülő hajtások közül lehessen a pontyot kicsalogatni. A tavasz érkezését kerékpározó horgászok megjelenése jelzi. Májusban sor kerül az egyesület hagyományos, három órás, kishalfogó versenyére, amelyet halászléfőzés zár (nem a fogott mennyiségből). A jó hangulatú összejövetel kellemes családi programot jelent a községből érkezőknek. Az egyesület mesterszakácsának irányításával a község rendezvényein is forró halászlé kerül a vendégek asztalára. A befolyt bevétel jótékonysági célokat szolgál. Az igazán fanatikus horgászok július végén 24 órás horgász versenyen mérhetik össze az állóképességüket (nem mindenkinek sikerül állva maradni). A kilátogató vendégek itt sem maradhatnak éhesek és szomjasak. Az egyesület részévé vált Boldog község közösségi életének. Tagjai ott vannak a faluban és határában végzett szemétgyűjtési akciókon, főznek a Falunapon, Paprikafesztiválon.
A csendes környezetben lévő kis tó kikapacsolódást nyújt a partjaira látogatóknak. Az egyesület taván az országos horgászrend és helyi házirend betartásával lehet horgászni. Korlátozott számban napijegy is váltható. Éjszakai horgászat csak helyi horgász vendégeként engedélyezett.

A vízpartot sás szegélyezi. Egy félsziget és egy sziget osztja meg az 1 hektáros vízterületet. Közművek a víz környékén nincsenek.
A szabályokat a Házirend tartalmazza. A tó rossz minőségű dűlőutakon közelíthető meg. Az egyik a Boldogot Hatvannal összekötő útról indul, elvezet a termelőszövetkezet mellett, át a Zagyva hídján. A hídhoz Jászfényszaru, illetve Hatvan felől, a Zagyva töltésén is le lehet jutni (járművel szabálytalan). A másik földutat a 32-es főútvonal Hatvantól induló szakaszáról leágazó, sóderbányákhoz vezető bekötőút mellett kell keresni. Csapadékos időben autóval nem tanácsos megkockáztatni a kirándulást. A mostoha körülményeknek “köszönhetően” horgászni, pihenni szinte háborítatlanul lehet.
Boldogi Horgászok
A boldogi horgásztó adatai:
Hossza: 160 méter
Szélessége: 62 méter
Mélysége: 1-7 méter
Szervezet:
Elnök: Zsíros Péter
Elnökhely.:Horváth Tihamér
Titkár:Kiss József
Horgászmester:Őszi József